Regeneracja - ostrzenie narzędzi

19

Data aktualizacji

Pozostałe

Ostrzenie narzędzi skrawających z węglików spiekanych i HSS

USŁUGA

Micro-Elements Dariusz Kozakiewicz
26-680 Ruda Wielka, mazowieckie
Ostrzenie  narzędzi

USŁUGA

ZPH "FREZWID" sp.j.
32-050 Skawina, małopolskie
Ostrzenie i serwis noży listwowych i krążkowych

USŁUGA

Mix Graf woj. lubelskie oferuje serwis i ostrzenie noży. Ostrzenie noży listwowych nawet do 4m długości: noże do gilotyn, do papieru, do metalu, do forniru; noże do rolb; przekrawacze. Ostrzenie noży krążkowych nawet do 700 mm średnicy: do papieru, do etykiet papierowych i foliowych, do opakowań, do perforacji. Kompleksowa usługa obejmująca prostowanie, równanie płaszczyzny, usuwanie szczerb i ostrzenie. Dodatkowo ostrzenie narzędzi tnących: piły tarczowe, wycinki, rogówki, nożyki do plotera, wykrojniki przelotowe. W parku maszyn szlifierki wiodących producentów, w tym 8 szlifierek do noży listwowych, 3 szlifierki do noży krążkowych oraz 6 szlifierek do narzędzi specjalnych. Dysponujemy doświadczoną kadrą pracowników, nie boimy się wyzwań. Ostrzenie noży i narzędzi dla klientów z: Lublin, Chełm, Ostrowiec Świętokrzyski, Rzeszów, Kielce, Warszawa, Katowice oraz województw: lubelskie, małopolskie, podkarpackie, śląskie, świętokrzyskie, mazowieckie, podlaskie i całego kraju.

Mix-Graf Sp. z o.o.
20-150 Lublin, lubelskie
Ostrzenie  narzędzi

USŁUGA

AVANTI-TOOLS sp. z o.o.
61-022 Poznań, wielkopolskie
Ostrzenie  narzędzi do pras

USŁUGA

WROMET spółka z o.o.
62-510 Konin, wielkopolskie
Ostrzenie  narzędzi

USŁUGA

Zakład Mechanicznej Obróbki Metali Ireneusz Mrugalski
64-200 Wolsztyn, wielkopolskie
Ostrzenie narzędzi (wiertła, frezy, piły, noże itp) maszynami CNC

USŁUGA

Top-Szlif s.c.
04-202 Warszawa, mazowieckie
Ostrzenie  narzędzi

USŁUGA

CERA-TEC - POLSKA
39-321 Tuszyma, podkarpackie
Ostrzenie narzędzi skrawających

USŁUGA

NTR POLSKA
59-220 Legnica, dolnośląskie
Ostrzenie narzędzi z węglika i stali szybkotnącej

USŁUGA

P.P.H.U. TEMPO
97-500 Radomsko, łódzkie
  • 1

Z czasem narzędzia wykorzystywane w procesach obróbki skrawaniem tracą swoją sprawność. Spowodowane jest to stopniowym zużyciem, które dotyka, w różnym stopniu, wszystkich narzędzi. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem byłby zakup nowych narzędzi, jednak takie rozwiązanie może okazać się bardzo kosztowne. Samodzielne szybkie ostrzenie narzędzi może przynieść odwrotne do zamierzonych skutki, powierzchnia po samodzielnym ostrzeniu może być bardziej wrażliwa na uszkodzenia czy mikropęknięcia. Popularne osełki przydają się do ostrzenia siekier czy sekatorów - czyli np. do pracy w zaciszu domowym. Dużo bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług jednego z wielu zakładów oferujących ostrzenie narzędzi skrawających. Ostrzenie narzędzi skrawających nie jest procesem prostym. Odpowiednie ustawienie krawędzi tnącej pod kątem względem powierzchni ostrzałki to w każdym przypadku musi być optymalne. 

Profesjonalne ostrzenie


Ostrzenia narzędzi i ostrzenie noży nie da się wykonywać w sposób wieloseryjny i w pełni zautomatyzowany, gdyż krawędź tnąca każdego narzędzia może się znacznie różnić. Pracownik wykonujący ostrzenie narzędzi musi mieć spore doświadczenie. Naostrzenie narzędzi skrawających musi być przeprowadzane z zachowaniem najwyższej precyzji, na jakość wykonanego ostrzenia szczególnie negatywnie wpłynąć może zbyt wysoka temperatura. W tym przypadku, działanie temperatury powyżej 670 °C może doprowadzić do trwałych zmian w strukturze materiału i zdecydowanie negatywnie wpłynąć na twardość narzędzia. Wiele metod zakłada ostrzenie na mokro, aby uniknąć takiej sytuacji. Mokre ostrzenie pasuje zarówno do ręcznych ostrzeń jak i mechanicznych. 

Pracę nad ostrzeniem zaczyna się od ostrzenia zgubne, następnie następuje ostrzenie właściwe. Honorowanie to przedostatni z etapów ostrzenia, który polega na gładzeniu powierzchni do uzyskania dokładnie takiej samej powierzchni na całej długości narzędzia. Polerowanie to ostatni z etapów ostrzenia. Przy polerowaniu używa się stopniowo coraz delikatniejszych materiałów ściernych.

Rodzaje ostrzenia noży - jakie narzędzia potrzebują profesjonalnego ostrzenia?

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje ostrzenia narzędzi: ostrzenie zgrubne oraz ostrzenie wykańczające. Do narzędzi skrawających, wobec których najczęściej wykonuje się procesy ostrzenia frezów (kulowych, prostych, palcowych, modułowych, trepanacyjnych), noży tokarskich, pogłębiaczy, wkładek do wierteł, frezowników, narzędzi specjalnych, noży do gilotyn. Oprócz tego można do ostrzenia nadają się ostrza krążkowe, piły taśmowe, wiertła (puszkowe, stożkowe, stopniowe). Ostrzyć można narzędzia wykorzystywane z wielu różnych materiałów, najczęściej jest to węglik spiekany oraz praktycznie każdy rodzaj stali. Urządzenia wykorzystywane do ostrzenia narzędzi skrawających to przede wszystkim ostrzarki wolnoobrotowe, które umożliwiają zarówno ostrzenie narzędzi na sucho jak i na mokro. Niektóre zakłady do ostrzenia narzędzi wykorzystują szlifierki, również zaawansowane technicznie szlifierki CNC. Ostrzarki wolnoobrotowe umożliwiają zachowanie wysokiej precyzji, są bardzo wygodne, a naostrzone z ich pomocą narzędzia mogą służyć bardzo długo. Zachowując odpowiednią kulturę użytkowania narzędzi skrawających, jedno narzędzie można ostrzyć nawet ponad pięć razy!

Ostrzenie narzędzi - usługi w Metaltop

Zapraszamy do skorzystania z naszej usługi: ostrzenie narzędzi skrawających i stolarskich na sucho oraz na mokro. Aby zadbać o odpowiednią ostrość narzędzi, koniecznie wybierz sprawdzonego usługodawcę, z którym skontaktujesz się przez naszą platformę. Proces wyszukiwania wykonawcy usługi jest szybki i intuicyjny, określisz jakie narzędzie potrzebujesz naostrzyć, jaki rodzaj stali posiada i w jakim terminie chcesz, aby usługa została wykonana.