Spawanie robotem
64
Promowane
USŁUGA
wykonujemy seryjne spawanie robotem
Upper Elevator Sp. z o.o.
32-100 Opatkowice, małopolskie
Pozostałe
USŁUGA
Firma MAKRI Technika Gięcia oferuje spawanie robotem, wykorzystując najnowsze technologie i precyzyjny sprzęt. Nasze usługi realizowane są na zaawansowanym robocie spawalniczym FANUC, który zapewnia wysoką jakość oraz efektywność procesu spawania. Dzięki zastosowaniu źródła FRONIUS TPS 320i CMT oraz stołu roboczego w kształcie ramy H o wymiarach 1200 mm długości i 2000 mm szerokości, jesteśmy w stanie realizować nawet najbardziej skomplikowane projekty. Zasięg ramienia robota wynosi 2032 mm, co pozwala na obróbkę większych elementów. Dzięki automatyzacji procesów, nasze spawanie jest nie tylko szybkie, ale i powtarzalne, co ma ogromne znaczenie dla klientów z różnych branż, takich jak motoryzacja, budownictwo czy przemysł maszynowy. Nasze usługi spawalnicze są dostępne dla firm z całej Polski, w tym z województw wielkopolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego, a także z miast takich jak Poznań, Leszno, Gorzów Wielkopolski czy Szczecin.
MAKRI TECHNIKA GIĘCIA MAŁGORZATA GLINKOWSKA
64-000 Kościan, wielkopolskie
USŁUGA
Metaltechnica Sp. z o.o., zlokalizowana w miejscowości Dołuje k. Szczecina, oferuje zrobotyzowane spawanie wyrobów ze stali konstrukcyjnych, nierdzewnych, kwasoodpornych oraz stopów aluminium. Posiadamy certyfikację na zgodność z normami: ISO3834-2, ISO-15085-CL2. Oprócz spawania oferujemy także cięcie laserowe do 6x2m, gięcie blach do 6 m, obróbkę skrawaniem CNC, lakierowanie proszkowe i metalizację natryskową (TSM). Dzięki kompleksowej ofercie i nowoczesnemu parkowi maszynowemu jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym projektom.
Metaltechnica Sp. z o.o.
72-002 Dołuje k. Szczecina, zachodniopomorskie
USŁUGA
W firmie ZAPAMET SP. z o.o. z siedzibą w Rzuchowie oferujemy usługi spawania robotycznego, które łączą precyzję, wydajność i powtarzalność. Nasze nowoczesne stanowiska spawalnicze pozwalają na realizację skomplikowanych projektów w krótkim czasie, co znacząco zwiększa efektywność produkcji. Roboty spawalnicze, wykorzystywane w naszym zakładzie, gwarantują wysoką jakość spoin oraz minimalizują ryzyko błędów ludzkich. Dzięki zaawansowanej technologii jesteśmy w stanie spawać różnorodne materiały, w tym stal węglową, stal nierdzewną i aluminium, co sprawia, że nasze usługi znajdują zastosowanie w wielu branżach, takich jak motoryzacja, budownictwo czy przemysł maszynowy. Obsługujemy klientów z całej Polski oraz okolicznych miejscowości, takich jak Żory, Wodzisław Śląski czy Rybnik. Gwarantujemy elastyczność, szybkie terminy realizacji oraz najwyższą jakość usług. Skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły współpracy!
ZAPAMET SP. z o.o.
44-285 Rzuchów, śląskie
USŁUGA
Oferujemy usługi spawania robotami automatycznymi i półautomatycznymi detali, a także elementów konstrukcji o znacznych gabarytach i wadze. Wykonujemy spawanie robotem stali węglowej, nierdzewnej oraz kwasoodpornej. Spawanie zrobotyzowane podnosi automatyzację procesu produkcji zapewnia powtarzalność, precyzję i umożliwia szybkie dostosowywanie się do zmieniających się parametrów zlecenia. Dokładność wykonywanych prac jest na bieżąco kontrolowana, przez wykwalifikowany personel. Spawanie robotem wykonujemy dla klientów z miast takich jak: Radom, Warszawa, Kraków Białystok, Lublin, województw jak: mazowieckie, lubelskie, zachodnio-pomorskie, świętokrzyskie, dolnośląskie oraz innych rejonów Polski. Współpracujemy z wieloma firmami z różnorodnych gałęzi przemysłu: kolejowego, samochodowego, lotniczego, maszynowego, AGD i wielu innych.
Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowe STANMAR Sp. z o. o.
26-600 Radom, mazowieckie
USŁUGA
Alpha Technology w Krakowie w woj. małopolskim oferuje spawanie - napawanie laserowe elementów za pomocą lasera KUBO 100. przy użyciu drutów od 0,2 do 1 mm. Spawanie - napawanie laserowe stali konstrukcyjnej, narzędziowej, nierdzewnej, aluminium, tytan.
ALPHA TECHNOLOGY SP.Z O.O. SP.K. / ALPHA KRAKÓW
30-149 KRAKÓW, małopolskie
USŁUGA
Spawanie na stanowiskach zrobotyzowanych. Yaskawa motoman MA1440 ; MA2010 (z torem jednym).
Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Halina Błażejewicz-Sowa
87-200 Wąbrzeźno, kujawsko-pomorskie
1
Roboty spawalnicze Proces spawania to jedna z najczęściej wykonywanych czynności w przemyśle. Jest wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Proces spawania polega na łączeniu tworzyw konstrukcyjnych, zwykle metali, poprzez miejscowe nadtopienie materiału łączonego, ewentualne stopienie z nim podawanego spoiwa, a następnie ich krystalizację, przez co powstaje spoina będąca częścią złącza spawanego.
Praca wykonywana przez spawacza jest trudna, a na rynku pracy często brakuje odpowiedniej liczby profesjonalistów. Mimo doświadczenia nawet najlepszy fachowiec nie wykona dwóch identycznych spoin, zdarzają się błędy i niedociągnięcia. Poza tym bezpieczeństwo w trakcie spawania wymaga kosztownych środków ochronnych.
Robotyzacja spawania
Wszelkie te niedogodności redukuje do minimum automatyzacja spawania i zastosowanie robotów spawalniczych. To najlepsze i optymalne rozwiązanie przy seryjnej produkcji, bo charakteryzuje się stałym poziomem wydajności.
Roboty spawalnicze nie popełniają błędów natury ludzkiej, redukują ryzyko dokonywania poprawek i eliminują braki spowodowane zmęczeniem pracowników. Robot spawalniczy jest w stanie pracować całą dobę przy zachowaniu tej samej jakości spoin.
Ponadto robotyzacja spawania pozwala na kontrolę w czasie rzeczywistym parametrów procesu spawania i daje oszczędności związane z mniejszym zużyciem materiałów spawalniczych. Wszystko to przekłada się na wzrost wydajności i konkurencyjności firmy dla użytkownika końcowego.
Metody spawania za pomocą nowoczesnych urządzeń- robot spawalniczy
Roboty spawalnicze są używane przy spawaniu metodami: MIG/MAG, TIG, CMT, lutospawanie, spawanie laserowe oraz plazmowe. Najczęściej stosowane jest spawanie punktowe i liniowe za pomocą uchwytu spawalniczego do spawania łukowego, ale możliwa jest automatyzacja spawania w technologii TWIN z dwoma palnikami, jednocześnie pracującymi w spoinie.
Roboty spawalnicze
Robot spawalniczy to zaawansowany technologicznie sprzęt, wyposażony w oprogramowanie pozwalające na odtworzenie trajektorii ruchu, a także dynamicznie dostosować parametry spawania, do spawanego obiektu. Najczęściej stosowany do spawania zrobotyzowanego jest robot przemysłowy przegubowy, rzadziej wykorzystuje się do roboty kartezjańskie (bramowe) i inne ich typy. Spawanie za pomocą robota spawalniczego cechuje powtarzalność i wysoka wydajność pracy, a dzięki dużym możliwościom kinematycznym układu ramienia, oraz zastosowaniu osi pomocniczych takich jak np. obrotniki spawalnicze lub przejazdy liniowe, można wykonać spawanie detalu w jednym zamocowaniu, co pozwala na większą elastyczność, powtarzalność i możliwość ekonomicznego spawania.
Programowanie robota spawalniczego
Nowoczesne sterowanie w spawaniu zrobotyzowanym umożliwia kontrolę źródła spawalniczego i synchronizację większej liczby dodatkowych obrotników spawalniczych i wózków liniowych.
Roboty spawalnicze o sterowaniu adaptacyjnym
Programowanie robota gdy nie można zapewnić powtarzalnego pozycjonowania detalu lub może on ulegać odkształceniom podczas spajania, jest utrudnione. Nowe rozwiązania zakresu robotyki dają możliwość rozbudowy robota spawalniczego o funkcje takie jak wyszukiwanie lub śledzenie spoin.
Wyszukiwanie spoin
Korzystając z odpowiednich czujników, robot spawalniczy odnajduje docelowe miejsce położenia spoiny i na tej podstawie odpowiednio ustawia się względem detalu. Pozwala to na precyzyjne spawanie detali, które trudno mocować w sposób jednoznaczny.
Śledzenie spoin
Oprogramowanie robota spawalniczego przy użyciu czujników będzie śledzić tworzone spoiny i rejestrować powstające w materiale odkształcenia. Dzięki temu oprogramowanie będzie samoczynnie dostosowywać pracę robota do zmian, jakie zachodzą w detalu.
Robot spawalniczy współpracujący - cobot
Cobot spawalniczy to system spawania robotem pozwalający bezpiecznie pracować na tym samym stanowisku ludziom i robotom. Robot spawalniczy może uczyć się dokładnego przebiegu spawania podczas etapu szkolenia, w którym ręcznie prowadzi się ramię cobota. Kiedy system nauczy się przebiegu spawania zrobotyzowanego, może potem odtworzyć spoinę z dużą dokładnością, dowolną ilość razy.
Zrobotyzowane stanowisko spawalnicze
Do spawania zrobotyzowanego wykorzystuje się różne rozwiązania stanowisk spawalniczych zbudowanych w oparciu o różne roboty spawające.
Roboty spawalnicze - cela spawalnicza
Wyposażona w obrotnik cela spawalnicza może zapewnić wydajność porównywalną z pracą 2-3 spawaczy. Głównym elementem cel spawalniczych jest pozycjoner spawalniczy posiadający dwie strefy robocze, które obracając się, pozwalają na zmiany strony. W jednej strefie robot zajmuje się spawaniem, w drugiej możliwe jest mocowanie kolejnego detalu. Cela spawalnicza posiada wbudowany system bezpieczeństwa zabezpieczający strefę, w której dokonuje się przezbrojenia przyrządów spawalniczych. Małe cele mogą być zaprojektowane jako jednostki mobilne, przesuwając celę w miarę potrzeby do różnych miejsc w ramach hali produkcyjnej. Gdy mamy do czynienia z bardziej wymagającymi procesami spawania często stosuje się wielorobotowe zautomatyzowane stanowisko spawalnicze z magazynem części i dodatkowymi robotami (handlingowymi) przekładającym detal pomiędzy kolejnymi etapami procesu spawania.
Stanowiska zrobotyzowane o wielu strefach roboczych
Kolejną odmianą są stanowiska z kilkoma strefami roboczymi do spawania konstrukcji. Wyposażone są najczęściej w jezdnię naziemną lub podwieszoną, służącą do przemieszczania robota między strefami.
Zrobotyzowane stanowisko do spawania podzespołów wielkogabarytowych
Stanowiska zrobotyzowane do spawania podzespołów wielkogabarytowych wyposażone są w urządzenia peryferyjne zwiększające zasięg pracy robota. Należą do nich wysięgniki obrotowe oraz jezdnie naziemne lub podwieszone, o długości nawet do kilkudziesięciu metrów. Stosowane są dodatkowe jezdnie pionowe i poprzeczne oraz pozycjonery o udźwigach od kilkuset kilogramów do kilkudziesięciu ton.
Roboty spawalnicze - zalety
Roboty cechuje wykonywanie powtarzalnych spoin z taką samą dokładnością. Robotyzacja produkcji zwiększa wydajność spawania. Spawanie zrobotyzowane jest bezpieczniejsze dla operatora. W produkcji wymaga się mniejszej ilości wykwalifikowanych pracowników, którzy potrzebni są jedynie do programowania i ustalania parametrów spawania.
Spawanie robotem - wady
Roboty spawalnicze generują duże koszty zakupu, konfiguracji, konserwacji i napraw. Wprowadzanie modyfikacji do spawania robotem wymaga przerwania procesu i przeprogramowania robota. W produkcji jednostkowej czas potrzebny na skonfigurowanie i programowanie robota, może być dłuższy niż w przypadku spawania ręcznego. Ograniczenia przestrzenne w przypadkach takich jak zbiorniki ciśnieniowe, zbiorniki wewnętrzne i korpusy statków utrudniają zrobotyzowane wykonywanie spoiny.
Usługa spawanie zrobotyzowane / spawanie robotem
Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wyszukiwania firm świadczących usługi spawania z użyciem robotów spawalniczych. W naszym systemie MetalTop.pl dla klientów przygotowano możliwości wyszukiwania ofert wg parametrów technicznych, lokalizacji, dogodnego terminu. Zapewniamy wsparcie techniczne i chętnie odpowiemy na zadawane pytania. Zapraszamy!