Transport - usługi
Transport to przemieszczanie ładunków różnego rodzaju w przestrzeni przy wykorzystaniu odpowiednich środków i urządzeń. W przemyśle występuje w wielu odmianach i wariantach.
Relokacje
Relokacje maszyn przemysłowych polegają na przenoszeniu urządzeń w wybrane miejsce. Przeniesienia maszyn można dokonać w zakresie zewnętrznym lub wewnętrznym. Zewnętrzne przemieszczanie maszyn przeprowadza się gdy przedsiębiorstwo przenosi zakład w inne miejsce lub pojedynczą maszynę do innego zakładu. Wewnętrzne przemieszczanie dotyczy przenoszenia maszyn w ramach jednego zakładu. Relokacje przemysłowe bywają niezbędne przy powiększeniu obszaru działania czy zmianie sposobu prowadzenia produkcji.
Przenoszenie maszyn dzieli się na kilka etapów:
demontaż i pakowanie maszyn,
transport maszyny do miejsca załadunku,
załadunek,
transport do miejsca docelowego,
rozładunek maszyn,
montaż i podłączenie urządzeń.
Na każdym etapie należy zapewnić bezpieczeństwo pracowników, oraz właściwą ochronę sprzętu. Cały proces nie może przy tym zakłócać dotychczasowej pracy zakładu.
Firma dokonująca relokacji musi posiadać specjalistyczny sprzęt i zapewnić niezawodne funkcjonowanie sprzętu w miejscu docelowym. Wszystkie operacje muszą być też przeprowadzane przez doświadczonych specjalistów. Wybierając wykonawcę relokacji maszyn i urządzeń przemysłowych, należy upewnić się, że firma ta posiada niezbędne zasoby, które umożliwią właściwe przeprowadzenie całego procesu.
Usługi dźwigowe
Usługi dźwigiem stanowią podstawę wszelkiego rodzaju prac remontowo-budowlanych, a także przemysłowych. Za ich pomocą możliwy jest bezpieczny transport wielu komponentów wykorzystywanych na placach budowy, bezpieczny załadunek oraz rozładunek towarów, czy dostęp do miejsc wysoko położonych. Za pomocą dźwigów możliwy jest również montaż i demontaż różnego rodzaju konstrukcji budowlanych i przemysłowych. Wykorzystywane są różne rodzaje dźwigów i podnośników, najpopularniejsze to:
Żurawie wieżowe
Żuraw wieżowy jest narzędziem często wykorzystywanym w budownictwie, w szczególności w przypadku prac w gęstej zabudowie. Stacjonarne żurawie budowlane są zazwyczaj stałym elementem placu budowy. Montuje się je na solidnej podstawie, co umożliwia stabilne i bezpieczne podnoszenie nawet ciężkich ładunków. Najważniejszą cechą żurawia stacjonarnego jest jego zdolność do stałej pracy z wysoką efektywnością, przede wszystkim na dużych budowach, gdzie jest wymagany ciągły ruch ładunków. Wysoka wysokość podnoszenia, długi wysięgnik i duży udźwig to cechy, które sprawiają, że żurawie stacjonarne są nieodzownym elementem prac budowlanych.
Żurawie samojezdne
Żurawie samojezdne są zamontowane na specjalnie skonstruowanym podwoziu samojezdnym. Żurawie te są niezbędne podczas pracy w ograniczonych przestrzeniach: w centrum miast, na ruchliwych ulicach, podczas naprawy dachów itp. Dźwigi samojezdne są przeznaczone do podnoszenia i transportu dużych lub małych elementów, więc występują w różnych rozmiarach.
Żuraw samojezdny z podwoziem terenowym idealnie nadaje się do jazdy po drogach publicznych i nierównym terenie. Dzięki wysięgnikom teleskopowym szybko i łatwo mogą osiągać dużą wysokość roboczą. Każdy żuraw może być wyposażony w dodatkowe akcesoria, wysięgnik można też uzupełnić sekcjami kratowymi i przedłużaczami.
Na żurawiach samojezdnych wysięgnikowych opiera się montaż stalowych, żelbetowych i drewnianych ram budynków przemysłowych, a także operacje załadunku i rozładunku dostaw elementów konstrukcyjnych, maszyn i innych.
Transport drogowy
Transport drogowy polega na przewożeniu osób lub towarów za pośrednictwem kołowych środków transportu po drogach lądowych. To najczęściej wybierany sposób transportu, ze względu na wysoko rozwiniętą sieć dróg transportowych oraz możliwość bezpośredniego dostarczenia towarów do miejsca docelowego. Transport drogowy ze względu na swój zasięg dzieli się na transport międzynarodowy oraz transport krajowy. Tranzyt to przewóz ludzi lub towarów przez terytorium danego kraju.
W transporcie drogowym największe znaczenie ma transport samochodowy który obejmuje 85% przewozów ładunków drogą lądową. Wśród środków transportu przeznaczonych do przewożenia towarów, najpopularniejszymi są samochody dostawcze i ciężarowe oraz ciągniki.
W transporcie drogowym wyróżnia się wiele jego rodzajów: przewozy całopojazdowe, przewozy chłodnicze, przewozy ponadgabarytowe, przewozy materiałów sypkich, przewozy materiałów ciekłych.
Przewozy te są realizowane za pomocą specjalistycznego taboru: naczepy oplandekowane, naczepy skrzyniowe, zestawy odkryte, zestawy niskopodwoziowe, zestawy kontenerowe, zestawy do przewozu odpadów, cysterny, beczkowozy.
Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji w serwisie MetalTop gdzie znajdziesz oferty firm wykonujących różne formy usług transportowych i transportu.