Wiercenie na wiertarkach
244
Promoted
SERVICE
Huta Stalowa Wola oferuje usługi nakiełkowania na nowoczesnych nakiełczarkach, co stanowi kluczowy etap w procesie produkcji elementów stalowych. Nakiełkowanie polega na precyzyjnym formowaniu otworów w metalowych detalach, co jest niezbędne do zapewnienia ich funkcjonalności i wytrzymałości. Nasze maszyny do nakiełkowania gwarantują wysoką dokładność oraz powtarzalność, co przekłada się na jakość końcowych produktów. Obsługujemy klientów z całej Polski, w tym z pobliskich miejscowości, takich jak Stalowa Wola, Tarnobrzeg, Mielec czy Rzeszów. Dzięki naszemu doświadczeniu i nowoczesnemu parkowi maszynowemu, jesteśmy w stanie realizować zlecenia o różnym stopniu skomplikowania, od małych detali po większe elementy przemysłowe. Huta Stalowa Wola zapewnia kompleksową obsługę, od projektu po finalny produkt, dostosowując się do indywidualnych potrzeb każdego klienta.
HUTA STALOWA WOLA SPÓŁKA AKCYJNA ODDZIAŁ I
37-450 Stalowa Wola, podkarpackie
Others
SERVICE
Wiercenie na wiertarkach to kluczowa usługa oferowana przez Zakład Naprawy i Konserwacji Wag, Usługi Ślusarskie Mieczysław Kowalski. Specjalizujemy się w precyzyjnym wierceniu otworów w różnych materiałach, takich jak stal, aluminium czy tworzywa sztuczne. Nasz park maszynowy obejmuje nowoczesne wiertarki, które umożliwiają realizację zleceń o wysokiej dokładności. Usługa ta jest idealna dla przemysłu motoryzacyjnego, budowlanego, a także dla klientów indywidualnych. Dzięki elastyczności i doświadczeniu naszego zespołu, jesteśmy w stanie dostosować się do specyficznych wymagań każdego projektu. Wiercenie realizujemy na zlecenie klientów z Kutna, Łęczycy, Płocka, Tomaszowa Mazowieckiego oraz innych miejscowości w województwie łódzkim i mazowieckim. Nasze usługi są dostępne nie tylko dla lokalnych klientów, ale również dla firm z całej Polski. Zapraszamy do współpracy i skorzystania z naszych usług wiercenia na wiertarkach!
Zakład Naprawy i Konserwacji Wag, Usługi Ślusarskie Mieczysław Kowalski
99-300 Kutno, łódzkie
SERVICE
Firma Bluehipo z siedzibą w miejscowości Gdynia woj. pomorskie oferuje usługi wiercenie, gwintowanie, obróbka otworów. Oferujemy wiercenie otworów w elementach: części maszyn, detali, elementów form, narzędzi, różnych konstrukcji. Oferujemy wiercenie i gwintowanie w stali, stali nierdzewnej, stali narzędziowej, stali stopowej, aluminium, mosiądzu, brązu, miedzi wg rysunku, modelu, własnego projektu. Możliwa usługa jednostkowa i seryjna. Możliwe pogłębianie, rozwiercanie, gwintowanie i inne obróbki otworów. Wiercenie dla klientów z: Gdynia, Gdańsk, Słupsk, Elbląg, Olsztyn, Toruń, Bydgoszcz, Szczecin, Wrocław, Zielona Góra, Białystok, Warszawa, Łódź oraz województw: pomorskie, zachodnio-pomorskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie, podlaskie, lubuskie, wielkopolskie, łódzkie, świętokrzyskie, małopolskie i z terenu całego kraju. Usługa dla przemysłu: maszynowego, morskiego, lotniczego, AGD, samochodowego i innych branż. Zapraszamy do kontaktu.
Bluehipo Przemysław Kuchta
84-208 Dobrzewino, pomorskie
SERVICE
Oferujemy usługi wiercenia i obróbki otworów na wiertarkach. Usługi na wiertarkach wykonujemy w materiałach: -stal czarna, -stal nierdzewna, -stal narzędziowa, -aluminium, -brąz, -mosiądz Usługa jednostkowa i seryjna. Oferujemy: -nawiercanie, -wiercenie, -rozwiercanie, -pogłębianie, -gwintowanie Obróbka stosowana jest przy produkcji elementów złącznych, wyrobów dla kolejnictwa, części maszyn oraz innych detali. Wykonujemy ją na podstawie modelu lub powierzonej dokumentacji. Wiercenie wykonujemy dla klientów z takich miejscowości jak : Radom, Warszawa, Kielce, Częstochowa, Szczecin, Olsztyn i województw jak: mazowieckie, łódzkie, świętokrzyskie, dolnośląskie, opolskie, lubuskie, kujawsko-pomorskie oraz na terenu całego kraju. Świadczymy usługi dla przemysłu: drogowego, rolniczego, kolejowego, samochodowego, lotniczego, maszynowego, AGD i wielu innych. Wykonujemy obróbkę części maszyn, detali a także innych elementów zgodne z oczekiwaniami klientów.
Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowe STANMAR Sp. z o. o.
26-600 Radom, mazowieckie
SERVICE
Wiercenie na wiertarkach słupowych i stołowych
F.P.U.H. STAL-MET
38-241 Osobnica, podkarpackie
SERVICE
Wiertarka promieniowa MAGDEBURG 303 BR 56/1600
INT. PRODUCTION JCS Sp.z o.o.
74-320 Barlinek, zachodniopomorskie
SERVICE
Edamet z miejscowości Orzesze woj śląskie oferuje precyzyjne wiercenie i obróbkę otworów, rozwiercenie, pogłębianie i inne obróbki. Obrabiamy stal, stal nierdzewną, aluminium, inne materiały. Usługę wykonujemy na podstawie modelu lub powierzonej dokumentacji. Nowoczesny park maszynowy pozwala nam na precyzyjną i powtarzalną obróbkę materiałów. Specjalizujemy się w produkcji elementów i części zamiennych do maszyn i urządzeń. Dorabiamy części do prototypowych maszyn i urządzeń stasowanych w przemyśle lotniczym i medycznym. Posiadamy nowocześnie wyposażone stanowisko kontroli jakości. Wiercenie wykonujemy dla klientów z: Orzesze, Rybnik, Tychy, Gliwice, Zabrze, Częstochowa, Katowice, Kraków, Wrocław, Kielce oraz województw: śląskie, małopolskie, dolnośląskie, świętokrzyskie a także dla innych regionów Polski. Współpracujemy z firmami działającymi w przemyśle szklarskim, spożywczym, górniczym, naftowym oraz hutniczym i innym. Zapraszamy do kontaktu.
EDAMET P.P.U.H. Edward Matula
43-180 Orzesze, śląskie
1
Wiercenie na wiertarkach
Wiercenie to obróbka skrawaniem polegająca na wykonywaniu otworów w pełnym materiale za pomocą narzędzia skrawającego zwanego wiertłem. W czasie wiercenia otworów wiertło wykonuje ruch obrotowy i posuwowy, a przedmiot obrabiany pozostaje nieruchomy. Skrawany materiał usuwany jest w postaci wióra.
Dzięki wierceniu wykonuje się otwory okrągłe o stałej średnicy na całej długości otworu. Możliwe jest wykonanie otworów przelotowych lub nieprzelotowych. Otwory mogą być wykonywane od razu w jednej operacji lub w kilku następujących po sobie etapach, uzależnione jest to od średnicy otworu i rodzaju obrabianego materiału. W przypadku kilku etapów należy pozostawić odpowiedni naddatek materiału, który będzie można poddać dalszej obróbce.
Otwory wykonywane podczas wiercenia mają niewielką dokładność wymiarowo-kształtową. Charakteryzuje je także także duża chropowatość powierzchni. Wynika to z problemów z oddzieleniem warstwy skrawanej od obrabianego detalu; z uwagi na chowające się w przedmiocie narzędzie występuje problem z odprowadzaniem wióra w trakcie wiercenia. Dla uzyskania wysokiej dokładności otworów konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych operacji obróbki które również mogą być wykonywane na wiertarkach.
Operacje wiertarskie wykonywane za pomocą wiertarki
Wiertarką można wykonać także inne operacje poza samym wierceniem:
Powiercanie
Proces polega na powiększaniu średnicy wcześniej wykonanego otworu. Nie poprawia dokładności wymiarowej i chropowatości otworów, a także ich nieprawidłowego umiejscowienia czy też osiowości. Pozwala za to wykonać otwór o dużej średnicy.
Rozwiercanie
Ten proces wykonywany jest po wierceniu lub powiercaniu, by zwiększyć precyzję wymiarowo-kształtową wykonanych uprzednio otworów. Przeprowadza się dwa rodzaje rozwiercania: rozwiercanie zgrubne oraz wykańczające. Wykonywane za pomocą specjalnych narzędzi nazywanych rozwiertakami, mocowanych w wiertarkach.
Pogłębianie
Ta operacja pozwala na powiększenie średnicy wykonanego otworu na pewnej jego głębokości. Pogłębiać można stożkowo lub walcowo, ma to umożliwić schowanie łba śruby. Wykonywane pogłębiaczami.
Nawiercanie
Służy do wykonywania otworów o niewielkiej głębokości. Przeprowadza się je w celu zaznaczenia osi wiercenia, a także w celu ukierunkowania początkowego prowadzenia wiertła. Wykonywane nawiertakami.
Wiercenie - rodzaje wiertarek
Do realizacji otworów wykorzystuje się wiertarki przenośne lub stałe.
Wiertarki przenośne podczas wiercenia trzyma pracownik w rękach, natomiast wiertarki stałe zamocowane są do stołu roboczego lub posadzki warsztatu.
Wiercenie wiertarkami ręcznymi
Wiertarkami ręcznymi można wykonywać otwory które charakteryzuje mniejsza średnica i o
niewielka dokładność. Ręczne wiertarki są stosowane do robienia otworów w przedmiotach o dużej masie lub wymiarach uniemożliwiających użycie wiertarek stałych. Występują w szerokim zakresie wykonania od modeli dla mniej doświadczonych majsterkowiczów po profesjonalne modele. Pozwalają wykonywać otwory w metalu, drewnie, i innych materiałach. Mogą być wyposażone w dodatkowe możliwości: zastosowanie funkcji udaru pozwala na wiercenia otworów w betonie; młotowiertarki pozwalają na kucie i kruszenie betonu, kamienia itp. Zasilane są zwykle z sieci elektrycznej, rzadziej stosowane jest zasilanie pneumatyczne.
Wiercenie wiertarkami stałymi
Wiertarki stałe charakteryzuje większy moment obrotowy, szerszy zakres w jakim regulowana jest prędkość obrotowa, oraz chłodzenie narzędzia i przedmiotu w czasie obróbki. Pozwala to na stosowanie większej średnicy wiertła, uzyskiwana jest większa głębokość wiercenia, można też wykonywać wiercenia w twardych materiałach, łatwiejsze jest ustawienie narzędzia prostopadle do płaszczyzny przedmiotu.
Wśród wiertarek stałych wyróżnia się wiertarki:
Stołowe - to urządzenia małe i lekkie, mocowane na stołach warsztatowych. Używane do wiercenia otworów mniejszej średnicy w przedmiotach o niedużej wielkości. Wrzeciono, w którym mocuje się wiertło w trakcie pracy ma posuw ręczny realizowany za pomocą dźwigni obracanej siłą mięśni pracownika.
Słupowe - ustawiane bezpośrednio na posadzce, przeznaczone do obróbki otworów o średnicy do 25 mm, w przedmiotach o małej i średniej wielkości. Obrabiarki mają ruchomy stół podnoszony i opuszczany za pomocą przekładni zębatkowej, głowica wiertarki jest osadzona nieruchomo na słupie. Wyposażone w mechaniczny posuw wrzeciona oraz możliwość posuwu
ręcznego.
Kadłubowe - cechuje je mocniejsza konstrukcja, dzięki żeliwnemu kadłubowi. Stół jest podparty podpórką śrubową, co umożliwia obróbkę cięższych przedmiotów. Wiertarki te służą do obróbki przedmiotów o małej i średniej wielkości, umożliwiając wiercenie otworów o średnicy do 40 mm.
Promieniowe - pozwalają na wykonanie otworów o średnicy do 100 mm w dużych i ciężkich przedmiotach. Charakterystyczną cechą ich budowy jest ramię promieniowe (wysięgnik), który ma możliwość obrotu wokół osi słupa i przesuwu w kierunku pionowym. Wrzeciennik może przesuwać się wzdłuż ramienia nad całą powierzchnią umieszczonego na stole
przedmiotu, a stół może dodatkowo przesuwać się w kierunku promieniowym
względem słupa.
Rewolwerowe - wiertarka rewolwerowa wyposażona jest w głowice rewolwerową umożliwiającą mocowanie większej liczby narzędzi. Czasochłonna wymiana narzędzia w uchwycie zastąpiona zostaje przez obrót głowicy w położenie, pozwalające na prowadzenie obróbki poszczególnymi narzędziami. Wiertarkę taką wykorzystuje się podczas wytwarzania części w produkcji seryjnej, do prowadzenia obróbki złożonej z kilku następujących po sobie zabiegów (np. wiercenia, pogłębiania i rozwiercania).
Wielowrzecionowe - umożliwiają jednoczesną pracę od 8 do 36 wrzecion, czyli jednoczesne wiercenie wielu otworów w przedmiotach wytwarzanych seryjnie. Można ustawiać osie poszczególnych wrzecion w różnych odległościach od osi głównej wiertarki.
Wiercenie otworów - rodzaje wierteł
Podstawowym narzędziem do wiercenia jest wiertło kręte. Głównymi częściami wiertła krętego są: część robocza, szyjka, chwyt.
Zadaniem części roboczej jest skrawanie elementu, usuwa ona też powstające wióry na zewnątrz wierconego otworu. W części roboczej wyróżnia się część skrawającą i część prowadzącą.
Głównymi elementami części skrawającej są dwie krawędzie tnące, między którymi znajduje się ścin, stanowiący wierzchołek wiertła. Kąt zawarty pomiędzy krawędziami tnącymi nosi nazwę kąta wierzchołkowego wiertła. W zależności od rodzaju materiału, stosowane są wiertła o różnych kątach wierzchołkowych. Kąty wierzchołkowe mogą zawierać się w granicach od 50 ̊ do 140 ̊. Dla materiałów twardszych stosuje się wiertła o większej wartości kąta wierzchołkowego.
Na części prowadzącej wykonane są dwa śrubowe rowki, których zadaniem jest
usuwanie wiórów z dna wierconego otworu. Chwyt wiertła umożliwia zamocowanie wiertła bezpośrednio we wrzecionie wiertarki lub w uchwycie wiertarskim. Szyjka jest przewężeniem pomiędzy częścią roboczą i chwytem; w wiertłach o mniejszych średnicach nie jest zaznaczona.
Oprócz wierteł krętych, do obróbki metali stosuje się, między innymi:
Wiertła piórkowe - wykorzystywane zazwyczaj do prowadzenia wierceń w drewnie bądź szkle. Robocza część jest spłaszczona i ma prostą końcówkę skrawającą.
Wiertła do głębokich otworów - umożliwiają wiercenie otworów, których długość jest kilkadziesiąt razy większa niż średnica.
Wiertła składane - w części skrawającej mają zamontowane ostrze w formie wymiennej płytki ze spiekanych węglików metali, dzięki niej możesz wiercić z dużą prędkością i większą wydajnością. Konstrukcja tych narzędzi umożliwia wymianę ostrza części skrawającej przed przystąpieniem do wiercenia różnych materiałów.
Wiertła do blach - mają stopniowaną średnicę, dzięki czemu narzędzie skrawa blachę nie powodując jej wgniatania, można wykonywać szerokie otwory bez deformacji. Dzięki takiej konstrukcji możliwe jest wiercenie w blachach otworów o różnych średnicach, za pomocą jednego narzędzia.
Wiertła wykonywane są z materiałów umożliwiających skrawanie innych materiałów, np. wiertła wykonuje się ze stali szybkotnącej oraz z węglików spiekanych. W celu zwiększenia trwałości i żywotności wiertła powierzchnię części roboczej pokrywa się warstewką bardzo twardych i trudnościeralnych powłok ochronnych np. azotkiem tytanowo-aluminiowym, azotkiem tytanu i innymi.
Wiertła pozwalają na wiercenie wielu różnych rodzajach metalu: stali konstrukcyjnej, stali nierdzewnej, stali stopowej, miedzi, aluminium. Można użyć wiertła do wykonywania otworów w tworzywach sztucznych, do drewna litego i nietypowych twardych materiałów: beton, szkło, porcelana, kamień itp.
Wiercenie i obrabianie otworów na wiertarkach - usługi
Zapraszamy do skorzystania z oferty wyszukiwania usługi wiercenia na wiertarkach w bazie MetalTop.pl. Nasza baza zawiera oferty firm z całej Polski które można wyszukiwać po parametrach technicznych, dogodnej lokalizacji i terminie usługi. Zapraszamy gdy chcesz wiercić otwory, u nas wyszukasz odpowiednią firmę.