Szlifowanie bezkłowe
23
Others
SERVICE
Oferujemy szlifowanie bezkłowe wałków. Dysponujemy parkiem maszyn: szlifierka do wałków bezkłowa - maksymalna średnica/długość ø15/3000 mm. Przeprowadzamy szlifowanie bezkłowe wałków wykonanych ze stali czarnej, nierdzewnej, kwasoodpornej, aluminium, mosiądzu, brązu, miedzi. Świadczymy usługi szlifowanie bezkłowe dla klientów z: Radom, Warszawa, Toruń, Katowice, Opole, Gdańsk, Lublin, Białystok, Zielona Góra, Bydgoszcz oraz województw: mazowieckie, małopolskie, podkarpackie, śląskie, warmińsko-mazurskie, pomorskie, wielkopolskie, lubuskie, opolskie, świętokrzyskie a także dla innych regionów całego kraju. Obróbka materiałów: stal konstrukcyjna, stal nierdzewna, stal narzędziowa, aluminium, brąz, mosiądz, tytan, stopy niklu. Usługa jednostkowa i seryjna na podstawie rysunku, modelu, własnego projektu. Fabryka Broni "Łucznik" z siedzibą w miejscowości Radom woj. mazowieckie. Zapraszamy do kontaktu i poznania szczegółów oferty!
Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o.
26-617 Radom, mazowieckie
SERVICE
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Wdrożeniowe NABOR G.Naborczyk
23-204 Kraśnik, lubelskie
SERVICE
Szlifowanie na szlifierce przelotowej. Możliwość szlifowania długich wałków. Szlifowanie z dokładnością do 0,01 mm.
SOLVERA TOOLING sp. z o. o.
36-004 Łąka, podkarpackie
SERVICE
WARSZAWSKIE ZAKŁADY MECHANICZNE "PZL-WZM" w Warszawie Spółka Akcyjna
05-850 Jawczyce, mazowieckie
SERVICE
Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego – Poznań Sp. z o.o. / WSK Poznań
61-249 Poznań, wielkopolskie
1
Szlifowanie bezkłowe
Szlifowanie bezkłowe to metoda szlifowania przedmiotów o kształcie walca lub innych figur obrotowych: stożków, wałów stopniowych, elipsoid. Najczęściej stosuje się ją do szlifowania prętów, rur, tulei celem zmniejszenia ich średnicy i wygładzeniu powierzchni po innych obróbkach jak toczenie.
Proces szlifowania metodą bezkłową polega na wprowadzaniu obrabianych części pomiędzy ściernicę skrawającą a tarczę prowadzącą. Odległość ściernica - tarcza prowadząca jest uzależniona od średnicy szlifowanego elementu i ze względu na zużywanie się ściernicy co pewien czas korygowana.
Szlifowanie bezkłowe - rodzaje
Usługę szlifowania bezkłowego można prowadzić na dwa sposoby: szlifowanie wzdłużne i poprzeczne.
Szlifowanie bezkłowe wzdłużne przelotowe
Pierwsze - szlifowanie wzdłużne (przelotowe) pozwala na uzyskanie jednakowej maksymalnej średnicy szlifowania na całej długości części, więc umożliwia tylko obróbkę walców. Szlifowany element opierający się swobodnie na podtrzymce, zostaje wprawiony w ruch obrotowy przez ściernicę roboczą i jednocześnie jest hamowany siłą tarcia przez tarczę prowadzącą (posuwową).
Przez kontakt między tarczą prowadzącą a przedmiotem występuje sprzężenie ciernie, dające w efekcie różnicę między prędkością obrotową ściernicy roboczej i przedmiotu, w wyniku czego następuje szlifowanie. Dzięki skręceniu głowicy szlifującej maszyny o niewielki kąt(1-2 st) możliwe jest uzyskanie posuwu elementu wzdłuż tarczy roboczej i szlifowanie całej długości detali.
Szlifierka bezkłowa ze stałą podtrzymką pozwala zachować oś przedmiotu szlifowanego w niezmiennym położeniu. Doprowadzenie detalu za pomocą automatycznych podajników jest wtedy znacznie prostsze. Szlifowanie wzdłużne łatwo zautomatyzować - odbywa się nieprzerwanie do momentu wyczerpania podawanych przedmiotów i wycofania narzędzi do pozycji wyjściowej. Operacja szlifowania automatycznego obejmuje także zabieg wyiskrzania i okresowe obciąganie tarczy roboczej.
Szlifowanie bezkłowe poprzeczne
Szlifowanie poprzeczne pozwala na szlifowanie bardziej różnorodnych kształtów np. stożków, wałków stopniowych, wewnętrznych powierzchni rur, elementów posiadających występy uniemożliwiające swobodny przesuw itp.
W tej metodzie używa się stałej podtrzymki ale istnieje też odmiana, gdzie wykorzystywane są tarcze lub walce prowadzące, których odległość od siebie może być regulowana. Przedmiot jest wprawiany w ruch obrotowy napędzaną tarczą. Tarcza robocza wykonuje sterowany ruch roboczy w poprzek materiału, dopasowując się do obrabianego kształtu. Element obrabiany zwykle nie wykonuje ruchu wzdłużnego, przesuw wzdłużny wykonuje ściernica robocza maszyny.
Szlifowanie metodą bezkłową - ściernice
Proces szlifowania bezkłowego jest najbardziej efektywny gdy wykorzystujemy ściernice składane. Ściernica robocza jest złożona z kilku ściernic składowych o różnym rozmiarze ziaren, umieszczonych blisko obok siebie, lub tworzących jedną grubą tarczę. Od doboru ziarna ściernicy zależy struktura powierzchni szlifowanego elementu. Generalnie przyjmuje się, że ściernica wprowadzająca powinna mieć grube ziarna, kształtująca średnie ziarna, a wykańczająca drobne ziarna, jednak w pewnych przypadkach można odbiegać od tej zasady.
Pozytywną cechą szlifowania bezkłowego jest jednolita struktura powierzchni obrabianego materiału, osiągnięcie takiej gładkości jest niemożliwe korzystając z innego sposobu obróbki skrawaniem.
Szlifowanie bezkłowe stali i innych metali
Bezkłowe szlifowanie można zastosować do wielu materiałów m. in. stali, aluminium, miedzi, tytanu i innych. Szlifowanie wzdłużne pozwala na szlifowanie wałów, rur i prętów, szlifowanie poprzeczne umożliwia szlifowanie bardziej wyrafinowanych elementów.
Szlifowanie metodą bezkłową wykorzystuje się do produkcji średnioseryjnej i masowej, gdyż szlifierka bezkłowa musi być dostosowywana do każdego rodzaju detalu w inny sposób, więc produkcja jednostkowa jest bardzo czasochłonna. Bezkłowe szlifowanie jest przydatne w przypadku obróbki wszelkich sworzni i prętów, jest to proces, który w łatwy sposób można zautomatyzować.
Usługa szlifowanie bezkłowe
Zapraszamy do skorzystania z portalu MetalTop. Jesteśmy firmą zajmującą się tworzeniem parametrycznej bazy firm dostępnej w internecie. Wyszukasz w niej usługi szlifowania bezkłowego, wg. potrzebnych Ci parametrów, dogodnej lokalizacji i terminu oraz znajdziesz łatwy kontakt do interesujących firm.