Narzędzia warsztatowe
W serwisie MetalTop znajdziesz wielu dostawców narzędzi warsztatowych, najpopularniejsze to:
Rolki ścierne
Rolki ścierne to materiał ścierny w postaci taśmy zwiniętej w rolkę. Ich rolą jest wyrównanie powierzchni, jej wygładzenie, polerowanie, oraz usunięcie z niej rdzy, farb i innych powłok. Są one przeznaczone do szlifowania powierzchni drewna, metalu, tworzyw sztucznych i kamienia, a także do prac w przemyśle, stolarstwie oraz w domowych warsztatach.
Pasy ścierne bezkońcowe
Pasy bezkońcowe to produkty ścierne przeznaczone do szlifowania stali szlachetnej, drewna, metali nieżelaznych, a także gumy i szkła. Przypominają taśmy szlifierskie w rolkach tylko ich końce są jednolicie połączone. Pasy ścierne występują w różnych wymiarach, co pozwala na ich dopasowanie do dowolnego rodzaju narzędzia. Jako materiał ścierny używany jest elektrokorund, cyrkon oraz węglik krzemu. Świetnie sprawdzają się w pracy z pilnikami taśmowymi, wiertarkami czy szlifierkami stacjonarnymi typu „kozioł”.
Krążki fibrowe
Krążki fibrowe to okrągłe ściernice w których materiał nośny wykonany jest z fibry, która z jednej strony jest powleczona żywicą syntetyczną i ziarnem ściernym. Ściernice fibrowe są montowane w szlifierkach kątowych za pomocą odpowiednich talerzy wsporczych. Krążki fibrowe są wykorzystywanie głównie do obróbki metali.
Krążki występują w dużym asortymencie odmian, podobnie wiele jest wersji talerzy wsporczych. Dlatego zastosowania ściernic fibrowych rozciągają się od zdzierania po szlifowanie dokładne powierzchni. Zalety ściernic fibrowych wynikają z elastyczności podłoża, a tym samym z dobrej zdolności dopasowania do powierzchni obrabianej, a także z równomiernego wyglądu szlifu i z korzystnej ceny.
Kostki i gąbki ścierne
Kostki i gąbki ścierne to narzędzia ścierne przeznaczone do szlifowania ręcznego, sprawdzają się podczas precyzyjnej obróbki metalu, drewna, elementów z tworzyw sztucznych. Produkty z nasypem z węglika krzemu używane są także do obróbki szkła bądź kamienia. Umożliwiają dokładne szlifowanie ręczne i oczyszczanie powierzchni przedmiotów.
Gąbki ścierne posiadają nasyp jedno lub dwustronny, klocki pokryte są ziarnem z czterech stron, a kostki posiadają ziarno w całej swojej objętości. Stosuje się ziarna elektrokorundowe lub węglik krzemu. Narzędzia te cechują się wysoką żywotnością i zapewniają wysoką agresywność obróbki.
Krążki ścierne
Krążki ścierne do szlifowania to produkty przeznaczone do obróbki drewna, metali i tworzyw sztucznych, które umożliwiają obróbkę zgrubną oraz wykończeniową. Używa się ich także do obróbki farb, szpachli i lakierów i usuwania starych powłok lakierniczych. Wyroby te są montowane do szlifierek oscylacyjnych, szlifierek kątowych oraz wiertarek i cykliniarek.
Stosuje się krążki ścierne z nasypem z elektrokorundu, elektrokorundu ceramicznego i cyrkonowego, oraz węglika krzemu. Jako podłoże stosowany jest papier, ale są również wyroby na podłożu z włókniny lub folii.
Mini krążki ścierne QCD
Minikrążki ścierne QCD przeznaczone są do precyzyjnych prac prowadzonych szlifierkami ręcznymi. Oznaczone symbolem QCD (Quick Change Discs) pozwalają na bardzo szybką wymianę narzędzia. System mocowania tarczy polega na skręceniu jej metalowego zaczepu z dyskiem wsporczym za pomocą jednozwojnego wewnętrznego gwintu. W grupie minikrążków na rynku stosowane są dwa systemy mocowania. Quick Metal Connect (QMC) i Quick Roll Connect (QRC). Dzięki specjalnym adapterom można je mocować w każdej szlifierce kątowej. Podłoża i ziarna ścierne stosowane jak w zwykłych krążkach.
Elastyczne materiały ścierne
Materiały te są miękkie i elastyczne, a jednocześnie zachowują swój kształt, dlatego są doskonałe do obróbki przedmiotów o nieregularnych kształtach. Występują w wersjach nadających się do szlifowania ręcznego, jak i do stosowania na maszynach.
Pozwalają na obróbkę drewna, tworzywa sztucznego oraz metalu, w tym stali, stali nierdzewnej, aluminium, metali kolorowych. Nadają się również do szkła, kamienia, skóry, i przedmiotów, które zostały pokryte farbą lub lakierem. Są najczęściej wykonane z węglika krzemu, z różnymi rodzajami spoiwa: twardym, średnim i miękkim.
Segmenty ścierne
Segmenty ścierne to narzędzia spojone, pracujące w kompletach tworzących tzw. ściernice segmentowe, przeznaczone do czołowego szlifowania płaszczyzn. Segmenty ze spoiwem żywicznym używane są do zgrubnego i wykańczającego szlifowania powierzchni płaskich: ze stali twardych i miękkich, żeliwa, staliwa, metali kolorowych, betonu, lastryka, kamieni. Najczęstsze zastosowanie to szlifowanie blatów pił tarczowych, tarcz sprzęgłowych, hamulcowych, głowic silnikowych, czół pierścieni, płyt, posadzek, parapetów, schodów, ostrzenie noży gilotynowych.
Tarcze do cięcia i szlifowania
Tarcze do cięcia i szlifowania to podstawowe wyposażenie elektronarzędzi, dzięki nim możliwe jest prowadzenie różnych prac warsztatowych, remontowych bądź naprawczych. Zapewniają całą gamę możliwości, a ich zastosowanie często zależy od inwencji samego użytkownika.
Tarcze do cięcia różnią się od tarcz do szlifowania. Mają większą średnicę i mniejszą grubość, by przeciąć większość występujących na rynku materiałów: kamień, beton, drewno, stal, odmiany stali nierdzewnej, metale nieżelazne, glazurę, a nawet szkło. Zazwyczaj do produkcji tarcz do cięcia wykorzystuje się elektrokorund lub węglik krzemu, jako spoiwo i podkład wykorzystuje się żywice syntetyczne, siatki z włókna szklanego oraz materiały wypełniające.
Tarcze do szlifowania przeznaczone są do wszelkiego rodzaju prac szlifierskich i polerskich. Zasadniczą różnicą jest kąt, pod jakim operator wykonuje prace elektronarzędziem wyposażonym w tarcze szlifierskie. Tarcza do szlifowania ma również wzmocnioną konstrukcję poprzez dodatkowe warstwy z włókna szklanego i wypukły środek.
Tarcze szlifierskie służą do usuwania zadziorów, spawów, ostrych krawędzi oraz innych defektów powstałych podczas obróbki metalu i innych materiałów. Dodatkowo z pomocą tarcz do szlifowania można przygotować powierzchnie do malowania.
Szczotki techniczne
Szczotki techniczne są narzędziem używanym w zakładach produkcyjnych, przy obróbce metalu, w przemyśle spożywczym i przetwórczym. Przeznaczone są do usuwania zanieczyszczeń oraz obróbki powierzchni. Stosuje się szczotki z drutem stalowym lub mosiężnym, włosiem z tworzyw sztucznych, włosiem naturalnym. Używane są szczotki ręczne, do elektronarzędzi i maszyn stacjonarnych. Do elektronarzędzi wykorzystuje się szczotki: z trzpieniem - na wkrętarkę, z otworem - na szlifierkę stołową, z nakrętką - na szlifierkę kątową. Szczotki techniczne występują w wielu odmianach: szczotki tarczowe, kątowe, doczołowe, pędzelkowe oraz wyciory.