Fosforanowanie
15
Andere
DIENST
Fabryka Broni Łucznik z miejscowości Radom woj. mazowieckie oferuje klientom fosforanowanie manganowe ciemne elementów. Fosforanowanie ciemne części maszyn, broni, narzędzi, przyrządów i innych elementów. Wymiary wanny: 500 mm x 600mm x 870 mm. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty fosforanowania klientów z Radom, Warszawa, Olsztyn, Gdańsk, Szczecin, Poznań, Zielona Góra, Wrocław oraz województw: mazowieckie, śląskie, kujawsko-pomorskie, zachodnio-pomorskie, podlaskie, łódzkie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubuskie, wielkopolskie, małopolskie i z terenu całej Polski. Oferta jednostkowa i seryjna. Pokrycia wykonujemy metodami galwanicznymi, chemicznymi i innymi. Możliwe fosforanowanie małych detali w koszu. Obróbka stali, stali stopowej, nierdzewnej. Kompleksowa usługa z przygotowaniem powierzchni i kontrolą jakości powłok. Zapraszamy do poznania naszej szczegółowej oferty powłok galwanicznych.
Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o.
26-617 Radom, mazowieckie
DIENST
Fabryka Broni Łucznik z miejscowości Radom woj. mazowieckie oferuje klientom fosforanowanie manganowe jasne elementów. Fosforanowanie jasne części maszyn, broni, narzędzi, przyrządów i innych elementów. Wymiary wanny: 460 mm x 800mm x 900 mm. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty fosforanowania klientów z Radom, Warszawa, Olsztyn, Gdańsk, Szczecin, Poznań, Zielona Góra, Wrocław oraz województw: mazowieckie, śląskie, kujawsko-pomorskie, zachodnio-pomorskie, podlaskie, łódzkie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubuskie, wielkopolskie, małopolskie i z terenu całej Polski. Oferta jednostkowa i seryjna. Pokrycia wykonujemy metodami galwanicznymi, chemicznymi i innymi. Możliwe fosforanowanie małych detali w koszu. Obróbka stali, stali stopowej, nierdzewnej. Kompleksowa usługa z przygotowaniem powierzchni i kontrolą jakości powłok. Zapraszamy do poznania naszej szczegółowej oferty powłok galwanicznych.
Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o.
26-617 Radom, mazowieckie
DIENST
HSW-Fabryka Elementów Złącznych FASTEC Sp. z o.o.
37-470 Zaklików , podkarpackie
DIENST
Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego – Poznań Sp. z o.o. / WSK Poznań
61-249 Poznań, wielkopolskie
DIENST
Fosforanowanie wykonujemy na linii zautomatyzowanej bębnowej.Posiada właściwości antykorozyjne. Powłoka jest miękka i zmniejsza się współczynnik tarcia.Istnieje możliwość namydlania detali.Wykorzystywane jest m.in. w branży motoryzacyjnej, budowlanej.
Galess sp.z o.o.
58-100 Świdnica, dolnośląskie
1
Fosforanowanie jest procesem chemicznym bądź elektrochemicznym, dzięki któremu na powierzchni powstaje cienka matowa warstwa fosforanów. Fosforanowanie przebiega w gorących roztworach fosforanów i kwasie fosforowym. Powstała powłoka zabezpiecza pokrywany element przed korozją. Głównym materiałem, z którego wykonane są elementy zabezpieczane w procesie fosforanowania, są stale, a fosforanowanie stali jest najczęściej stosowanym zabiegiem. Decydując się na wykonanie tego procesu warto zdawać sobie sprawę, że powłoki fosforanowe doskonale chronią przed korozją, a niekorzystne warunki atmosferyczne nie stanowią dla niej zagrożenia. Wyjątkowo dobrze znosi wysokie temperatury, jednak warto zaznaczyć, że powłoka powstała w procesie fosforanowania jest stosunkowo miękka i zmniejsza tarcie ślizgowe. Ten proces wykorzystywany jest przede wszystkim w celu wykonania trwałego podkładu dla lakieru lub farby. Mówiąc w skrócie, proces fosforanowania polega na zanurzeniu elementu w kadzi wypełnionej wodnym roztworem jednopodstawionego fosforanu i kwasem fosforowym. Na granicy metalu i roztworu rozpuszczona sól zmienia swoją równowagę chemiczną. Wyróżniamy cztery rodzaje powłok fosforanowych: bardzo cienkie, cienkie, średnie oraz grube. Każda z nich różni się masą jednostkową (gramy na metr kwadratowy). Fosforanowanie to proces wykorzystywany w przemyśle obróbczym stosunkowo rzadko. Stosowane jest w kilku podstawowych celach: ochrony czasowej transportowanych elementów (powłoka z warstwy fosforanów jest dość miękka, więc idealnie chroni metalowy element). Poza tym fosforanowanie to idealny sposób na wykonanie trwałej powłoki podkładowej elementów, na którą nasiona zostanie warstwa farby lub lakieru. Kolejnym podstawowym przeznaczeniem tego procesu jest ochrona elementu przed korozją, co jest bardzo ważne w przypadku magazynowania. Do tego ułatwia proces obróbki stali na zimno i zabezpiecza elementy wykonujące pracę w warunkach tarcia ślizgowego przed szybkim zużyciem. Aby proces fosforanowania mógł zostać przeprowadzony, należy odpowiednio przygotować pokrywaną powierzchnię. Stosowanych w tym celu metod jest kilka, należą do nich: odtłuszczanie, trawienie, wstępne fosforanowanie, obróbka żółtym chromianem oraz podkładowe cynkowanie proszkowe. Fosforanowanie wykorzystywane jest przede wszystkim w przypadku metalowych elementów wykonanych ze stali oraz stali nierdzewnej, jednak umożliwia wykonywanie powłok ochronnych na częściach wykonanych z: cynku, miedzi, aluminium, mosiądzu, żeliwa oraz znal-u. Czasem, po wykonaniu tego procesu, konieczna może się okazać dalsza obróbka powierzchni, czyli na przykład: szlifowanie, piaskowanie, łojowanie, patynowanie, patynowanie lub pasywacja. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty: usługi fosforanowania.