MetalTop logo

Wähle deine Sprache

Walcowanie zwijanie blach i stożków

149

Aktualisierungsdatum

Andere

Walcowanie blach

DIENST

usługi walcowania blach

Inter-Metal S.C.
76-009 Bonin, zachodniopomorskie
Walcowanie zwijanie blach

DIENST

Walcowanie to jedna z gałęzi naszej oferty w Spartherm. Klientom oferujemy usługę walcowania blach o różnych grubościach i szerokościach. Blach o szerokości do 2000 mm i grubości do 4 mm, przy użyciu walców o średnicy 140 mm. Blach o szerokości do 2000 mm i grubości do 6 mm, wykorzystując walce o średnicy 240 mm. Nasze maszyny są zdolne do obróbki szerokiego asortymentu metali, dostosowując się do indywidualnych wymagań projektowych. Dysponujemy nowoczesną walcarką numeryczna, która umożliwia kształtowanie i formowanie różnych produktów. Walcarka numeryczna to zaawansowane urządzenie do obróbki plastycznej metali, umożliwiające modyfikację kształtu i wymiarów wyrobów przez przeciskanie ich pomiędzy obrotowymi wałkami. Sterowana jest za pomocą komputera, co gwarantuje precyzyjne i powtarzalne walcowanie według ustalonych parametrów.

Spartherm Sp. z o.o.
66-500 Strzelce Krajeńskie, lubuskie
Walcowanie zwijanie blach

DIENST

Oferujemy Państwu usługi z zakresu walcowania blach na nowym sprzęcie marki HACO o mocy 7,5 kW. Do Państwa dyspozycji posiadamy zarówno zwijarki 4 jak i 3 walcowe o różnych średnicach operacyjnych. Maksymalna grubość blachy, którą obsługujemy w tym procesie obróbki plastycznej to 10 mm (gięcie właściwe) i 8 mm (gięcie wstępne) - walcowanie grubych i cienkich blach. Minimalna średnica walca to 300 mm. Wykonywany proces należy do walcowania wzdłużnego. Walcowanie odbywa się na zimno. Dodatkowo oferujemy również usługę ryflowania. Wykonanie zarówno z materiału własnego jak i powierzonego. Wykonujemy różnego rodzaju retorty i inne elementy walcowane. również z wycięciami. Ze względu na naszą lokalizację (województwo lubuskie) zapraszamy do współpracy zarówno firmy z całej Polski jak i z za zachodniej granicy. Zachęcamy do składania zapytań ofertowych, chętnie dokonamy darmowej wyceny, a także w razie potrzeby bezpłatnie doradzimy. Nie świadczymy usług walcowania profili, czy płaskowników.

P.P.U.H. Inter-Castor Sp. z o.o.
66-600 Połupin, lubuskie
Walcowanie zwijanie blach

DIENST

Walcarka do blach Fasti WERK

INT. PRODUCTION JCS Sp.z o.o.
74-320 Barlinek, zachodniopomorskie
Walcowanie blach i rur

DIENST

Firma MS Konstal z miejscowości Chmielnik woj. podkarpackie oferuje klientom walcowanie i zwijanie blach oraz rur. Dysponujemy precyzyjnymi zawijarkami trójwalcowymi mogącymi zwijać blachę o max grubości 12 mm przy średnicy walcowania do 960mm. Możemy zwijać blachę w walce, stożki, elipsoidy i inne kształty. Możliwe również zwijanie rur. Walcowanie wykonujemy dla blach ze stali konstrukcyjnej i nierdzewnej. Możliwa produkcja jednostkowa i seryjna wg. modelu, rysunku. Wytworzone elementy możemy poddać dodatkowej obróbce: malowaniu, piaskowaniu, spawaniu. Wykonujemy zwijanie blach dla klientów z miejscowości: Chmielów, Stalowa Wola, Rzeszów, Tarnów, Kraków, Lublin, Warszawa oraz województw: podkarpackie, małopolskie, lubelskie, świętokrzyskie, mazowieckie i terenu całego kraju. Usługa dla przemysłu: maszynowego, chemicznego, spożywczego, samochodowego, lotniczego, energetycznego i innych branż. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się za naszą ofertą.

MS Konstal Marzec sp.j
39-442 Chmielów, podkarpackie
Walcowanie zwijanie blach

DIENST

Firma Mestil z woj. lubuskiego oferuje kontrahentom zwijanie blach na walcarkach. Walcowanie, rolowanie blach ze stali konstrukcyjnej, stali nierdzewnej, aluminium, mosiądzu, brązu, miedzi i innych. Zwijanie blach o grubości:0,5-15 mm w stożki, walce, owale i inne bryły obrotowe. Usługa jednostkowa i seryjna. Rolowanie blach o szerokości do 3150 mm do średnicy walcowania: 400-3000 mm. Usługa wykonywana na podstawie przekazanego rysunku lub modelu. Zwijanie, walcowanie blach wykonujemy dla klientów z: Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Poznań, Szczecin, Piła, Gniezno, Łódź, Warszawa, Toruń, Olsztyn, Białystok oraz województw: lubuskie, pomorskie, łódzkie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, dolnośląskie, opolskie, wielkopolskie, mazowieckie, podkarpackie, mazowieckie, zachodnio-pomorskie a także dla innych regionów całej Polski. Wykonujemy usługę dla przemysłu: maszynowego, samochodowego, lotniczego, ADG i innych branż. Zapraszamy do kontaktu.

ZAKŁAD MECHANICZNY "MESTIL" SPÓŁKA Z O.O.
66-407 Gorzów Wlkp., lubuskie
Walcowanie zwijanie  blach

DIENST

BENDEX SP. Z O. O.
16-010 Wasilków, podlaskie
Walcowanie zwijanie  blach

DIENST

FAMUR FAMAK SA
46-200 Kluczbork, opolskie
Walcowanie - zwijanie blach

DIENST

ABC COLOREX
31-766 Kraków, małopolskie
Walcowanie zwijanie  blach

DIENST

Walcowanie blach do grubości 12mm.

UNIHUT S.A.
31-983 Kraków, małopolskie
  • 1

Walcowanie blach

Walcowanie blach i zwijanie blach to jedna z najpowszechniejszych metod obróbki plastycznej typu kształtowanie, warto więc poznać szczegóły techniczne procesu. Wykonując obróbkę typu walcowanie uzyskujemy zmianę kształtu oraz  zachodzi zmiana właściwości mechanicznych blachy.

Walcowanie blach i zwijanie blach prowadzone jest na  maszynach, które nazywamy walcarkami. Przy pomocy  obracających się walców które mają odpowiednio dobrane wymiary średnic realizujemy w nich odkształcenie materiału. Dzięki temu w zależności od typu realizacji jest możliwe zwijanie blachy w różne kształty w tym także walcowanie stożków. 

Walcowanie blach i zwijanie blach można stosować także jako proces obróbki blach grubych.

Walcarki

Mamy różne rodzaje walcarek. W zależności od rodzaju napędu i realizowanego docisku mamy walcarki: ręczne, mechaniczne lub hydrauliczne. Walcarki różnią się również ilością walców które uczestniczą w procesie walcowania, najczęściej spotykane są walcarki trójwalcowe i czterowalcowe. 

Budowa walcarki jest stosunkowo prosta, urządzenie składa się z: klatki walcowniczej w której zamocowane są walce oraz silnika napędowego z mechanizmem przenoszącym ruch obrotowy z silnika na walce.

W zależności od ustawienia względem siebie walców i dobrania odpowiedniej siły możliwe jest walcowanie blach grubych, ukształtowanie stożków, elipsoid, powierzchni walcowych i innych.

Obróbkę można prowadzić w dwóch wariantach,  walcowanie na zimno lub na walcowanie na gorąco.

Walcowanie blach na zimno

Proces walcowania blach na zimno prowadzimy przy użyciu walców, które nie były do tego procesu wcześniej nagrzewane.  Tej operacji najczęściej poddajemy blachy cienkie, taśmy, elementy płaskie, folie, rury czy pręty o niewielkich średnicach, ale nowoczesne maszyny pozwalają także walcować grube blachy.  

Blachy walcowane na zimno charakteryzują się gładką powierzchnią i jednolitością struktury,  ich specyfika techniczna pozostaje niezmienna, nie ma utraty właściwości mechanicznych. Są także bardziej dokładne wymiarowo, walcowanie nie  wpływa deformująco na ich zdefiniowane krawędzie. 

Zaletą walcowania na zimno jest szybkość formowania, wysoka wydajność oraz brak uszkodzeń i odkształceń powłoki, co skutkuje większą jej wytrzymałością.

Walcowanie blach na gorąco

Walcowanie blach na gorąco przeprowadzane jest w wysokiej temperaturze, nawet 1300 stopni Celsjusza. Walce i element obrabiany poddawane są nagrzewaniu, w czasie obróbki dochodzi do rekrystalizacji materiału walcowanego. 

Podczas walcowania i wyginania surowca pomiędzy walcami dochodzi nie tylko do zmiany kształtu elementu i nadania mu odpowiednich wymiarów ale także do zmiany właściwości mechanicznych blachy. 

Zmiana właściwości mechanicznych blachy

Wady walcowania na gorąco to natomiast nieznaczne deformacje oraz zmęczenie materiału i wprowadzanie dodatkowych naprężeń. Blachy obrabiane na gorąco znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie precyzja wymiarów odgrywa mniejszą rolę, na przykład w budownictwie i nie jest konieczne wykonanie dokładnej obróbki. 

Krawędzie obrabianego materiału w efekcie tego procesu mogą być lekko zaokrąglone, a w procesie chłodzenia następują czasem nieznaczne zniekształcenia metalu. Często na gorąco wykonuje się walcowanie blach grubych.

Przebieg procesu walcowanie blachy

Zwijanie arkuszy blachy poprzez walcowanie blach jest operacją stosowaną dla całego spektrum rozmiarów oraz grubości materiału. W zwijaniu blach wykorzystuje się trzy albo cztery walce o odpowiednio dobranej średnicy, aby nadać arkuszowi pożądaną krzywiznę. Poprzez ustawienie odległości oraz  odpowiedniego kąta między ramionami prowadzącymi walce można uzyskać zróżnicowane kształty oraz promienie po gięciu. Dzięki temu wykonujemy różne typy powierzchni walcowych, elipsoidalnych, walcowanie stożków,  a także kształtów nietypowych. 

Walcowanie blach grubych

Walcowanie blach grubych może wymagać dodatkowego wstępnego gięcia i użycia prasy krawędziowej, które ma za zadanie przygotować krańcowe krawędzie arkusza do właściwego gięcia. Ruchome walce boczne dają możliwość płynnej kontroli krzywizny gięcia i uzyskania elementów o najróżniejszych kątach nachylenia i kształtach.

Jeśli blacha ma być częścią skomplikowanych konstrukcji, w których ważne jest dokładne wykonanie każdego elementu  i zapewnienie wyjątkowej precyzji działania może być konieczna kalibracja po walcowaniu, czyli upewnienie się że element ma odpowiednią średnicę i pożądany kształt, a w razie potrzeby wprowadzanie poprawek. 

Podsumowując walcowanie blach i zwijanie blach pozwala trwale zmienić kształt obrabianego elementu i należą do podstawowych procesów obróbki blachy. 

Walcowanie blach może być przeprowadzane na gorąco - materiał będzie wtedy znacznie bardziej plastyczny, dzięki następującej w takich warunkach rekrystalizacji. Może więc być znacznie łatwiej formowany, a używane do tego wałki nie muszą charakteryzować się dużą siłą nacisku. Niestety w takich warunkach łatwiej też o odkształcenie obrabianych elementów.

Alternatywą jest walcowanie blach na zimno - ten proces pozwala uzyskać bardzo cienkie elementy o dużej wytrzymałości oraz lepiej kontrolować ostateczny kształt elementu, ponieważ uniknie się odkształceń w trakcie chłodzenia materiału. Wymagać jednak będzie znacznie większej siły nacisku. 

Zwijanie to odwrotny proces jego specyfika techniczna pozwala uformować płaski arkusz blachy we właściwie dowolny kształt jest więc przydatny w wykonywaniu stożków. 

Jeśli potrzebujesz usługi walcowania blach lub usługi zwijanie blachy, planujesz wykonywanie stożków, czy interesuję cię ogólna obróbka blachy, sprawdź naszą wyszukiwarkę - dzięki szczegółowym filtrom  precyzyjnie określisz specjalizację firmy i bardzo łatwo znajdziesz wykonawcę który spełni oczekiwania odbiorcy dzięki odpowiedniemu zapleczu technicznemu,  który charakteryzuje się doświadczeniem operatorów oraz zagwarantuje spełnienie oczekiwań odbiorcy, zarówno pod względem dopasowania usług, jak i lokalizacji.