Cięcie laserem

446

Aktualisierungsdatum

Hervorgehoben

Laserowe cięcie blach do 6x2m

DIENST

Metaltechnica Sp. z o.o., zlokalizowana w miejscowości Dołuje k. Szczecina, oferuje laserowe cięcie blach o maksymalnych wymiarach 6x2 m. Oprócz cięcia laserowego oferujemy także gięcie blach do 6 m, obróbkę skrawaniem CNC, spawanie, lakierowanie proszkowe i metalizację natryskową (TSM). Dzięki kompleksowej ofercie i nowoczesnemu parkowi maszynowemu jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym projektom.

Metaltechnica Sp. z o.o.
72-002 Dołuje k. Szczecina, zachodniopomorskie
CIĘCIE LASEROWE

DIENST

Wykonujemy cięcie blach na arkuszach 3000x150mm ze stali czarnej, nierdzewnej, mosiądzu, stali ocynkowanej, aluminium i miedzi. Moc naszego lasera pozwala na wycięcie stali o grubości do 25mm. Własny magazyn najczęściej wykorzystywanych gatunków materiałów umożliwia rozpoczęcie produkcji tuż po uruchomieniu zamówienia, minimalizując czas niezbędny do przygotowania produkcji.

NOYON Agata Penczek
43-220 Bojszowy Nowe, śląskie
Cięcie laserem

DIENST

Cięcie laserem

Oferujemy usługi wycinania laserem CNC blach. Wycinanie laserem blach o wymiarach max: 3000mm na 1500mm o grubości do 10mm dla stali czarnej. Wycinanie laserem blach wykonujemy w materiałach: stal czarna, stal nierdzewna, aluminium, miedź oraz innych. Dysponujemy laserem w technologii Fiber, z funkcją optymalnego rozmieszczenia wycinanych detali, która pozwala na oszczędność materiału, możliwe także wycinanie blach zafoliowanych. Obróbkę wykonujemy, na podstawie modelu lub powierzonej dokumentacji. Usługa dla klientów z: Nysa, Opole, Brzeg, Wrocław, Katowice, Wałbrzych, Częstochowa, Gliwice, Łódź oraz województw: opolskie, dolnośląskie, śląskie, lubuskie, łódzkie, wielkopolskie, łódzkie, lubuskie, małopolskie a także dla innych regionów Polski. Wykonujemy elementy dla przemysłu: energetycznego, samochodowego, lotniczego, maszynowego, ADG i wielu innych. Firma Cezart cięcie laserem wykonuje w zakładzie w miejscowości Goświnowice w woj. opolskie.

CEZART CEZARY PULIK
48-300 Nysa, opolskie
Cięcie laserem

DIENST

Cięcie laserem

Dzięki precyzji, szybkości i doskonałym efektom, proces cięcia laserami CO₂ i Fiber o mocy 4KW/5KW/6KW stanowi niekwestionowaną rolę w naszej ofercie, spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Laser potrafi pracować bardzo szybko, minimalizując ryzyko uszkodzenia materiału, co przekłada się na niższe koszty finalnego produktu.

Spartherm Sp. z o.o.
66-500 Strzelce Krajeńskie, lubuskie
Cięcie laserem

DIENST

UNAM GROUP POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
64-730 Wieleń, wielkopolskie
Cięcie laserem

DIENST

Firma DALMET z Sokolników Suchych oferuje profesjonalne cięcie laserowe na nowoczesnych maszynach TRUMPF. Dysponujemy dwoma laserami, które umożliwiają precyzyjne i wydajne cięcie blach o różnych grubościach oraz rozmiarach. Nasz laser TRUMPF TruLaser 3060 fiber o mocy 10 kW obsługuje blachy o maksymalnych wymiarach 2500x6000 mm. Pozwala on na cięcie stali konstrukcyjnej do 32 mm, stali nierdzewnej do 40 mm, aluminium do 30 mm, miedzi do 16 mm oraz mosiądzu do 12 mm. Dodatkowo, posiadamy laser TRUMPF TruLaser 3030 o mocy 3,2 kW z wymiarem stołu 1500x3000 mm. Urządzenie to pozwala na cięcie stali konstrukcyjnej do 20 mm, stali nierdzewnej do 12 mm oraz aluminium do 8 mm. Z naszymi zaawansowanymi technologiami oferujemy cięcie laserowe blach dla klientów z różnych branż, obsługując nie tylko lokalne miejscowości, takie jak Radom, Przysucha, Opoczno, ale także całą Polskę.

STANIK MAREK "DALMET"
26-432 Wieniawa, mazowieckie
Cięcie laserem blachy wycinanie laserem detali

DIENST

WRAMSTAL sp. z o.o
16-100 Sokółka, podlaskie

Andere

Cięcie laserowe

DIENST

Cięcie laserem blach na maszynach premium Trumpf to jedna z wielu usług, świadczonych przez nasz zakład obróbczy. Wysokie prędkości cięcia sprawiają, że usługi cięcia laserem w naszym zakładzie przebiegają niezwykle sprawnie. Oferujemy cięcie laserowe jednostkowe, średnioseryjne oraz masowe. Proponujemy usługi cięcia laserem o dużych wymaganiach. Nasz magazyn materiałowy sprawia, że możemy podjąć się wykonania, zaraz po otrzymaniu zlecenia usługi wycinania laserowego. Cięcie laserem stali, stali nierdzewnej, aluminium, mosiądzu, stalu, tytanu oraz akrylu wykonywane jest w naszym zakładzie. Naszą ofertę: przecinanie laserowe kierujemy dla podmiotów z całej Polski, przede wszystkim z województwa Zachodniopomorskiego. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty: cięcia laserowe.

Inter-Metal S.C.
76-009 Bonin, zachodniopomorskie
Cięcie laserem

DIENST

METALKON Oskar Niesiobędzki
11-230 Bisztynek, warmińsko-mazurskie
Cięcie laserem blach

DIENST

Świadczymy usługi laserowego cięcia blach, posiadamy laser marki BLM Adige LT5. Cięcie z materiału własnego lub powierzonego.

Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Halina Błażejewicz-Sowa
87-200 Wąbrzeźno, kujawsko-pomorskie
  • 1

  • ...

Cięcie laserem

Cięcie laserem to coraz popularniejsza usługa obróbki materiału, mająca zastosowanie w przemyśle i nie tylko. Cięcie laserowe stanowi nowoczesny proces cięcia o podobnych parametrach wymiarowych jak klasyczna obróbka mechaniczna np. wykrawanie. 

Proces cięcia laserem - przebieg

Podstawowa różnica tkwi w stosowanym czynniku tnącym, który w przypadku cięcia laserowego stanowi gorący promień lasera oraz gaz techniczny o dużej czystości. W zależności od stosowanego urządzenia (przede wszystkim jego mocy) cięcie przeprowadza się na trzy sposoby: metodą spalania, stapiania lub sublimacji.

Cięcie laserowe zazwyczaj jest połączeniem wszystkich wspomnianych metod. Najprościej rzecz ujmując laserowe cięcie to proces rozdzielania termicznego materiału pod wpływem energii wprowadzonej w postaci wysokoenergetycznej laserowej wiązki tnącej o dużej mocy.

Właściwy proces cięcia polega na tym że energia lasera skupiona na jednym punkcie, nagrzewa materiał do jego stopienia, a czasem całkowitego odparowania. Ciekły metal jest wydmuchiwany ze szczeliny cięcia przez strumień gazu tnącego podawanego przez dyszę. 

Przy niektórych materiałach lub dużych mocach cięcia, rozdzielenie materiału obrabianego w szczelinie cięcia następuje dzięki bezpośredniemu odparowaniu materiałów, nie jest konieczne wykorzystanie strumienia gazu.

Cięcie laserowe metalu i innych materiałów

Cięcie laserowe z powodzeniem jest stosowane do obróbki elementów z metalu jak i niemetalowych.  Cięcia laserowego używa się do cięcia materiałów metalowych takich jak: stal czarna, stal nierdzewna, aluminium, miedź, itp. Za pomocą lasera można również ciąć: tworzywa sztuczne, drewno, korek, skórę, folie, papier, karton, pianki, gumę, tkaniny, a nawet żywność. 

Cięcie laserem - wycinarki laserowe

Profesjonalne maszyny do cięcia laserowego pozwalają na dokładne prowadzenie strumienia lasera, zgodnie z wybraną geometrią dzięki czemu elementy są obrabiane dokładnie i powtarzalnie. Wycinarki laserowe występują w różnych konfiguracjach.

Jednym z najczęściej stosowanych rodzajów maszyny jest wycinarka laserowa do cięcia blach. Jest ona wyposażona w stół o odpowiedniej konstrukcji na którym umieszcza się obrabiany arkusz. Promień lasera jest prowadzony po powierzchni  obrabianych blach przez system portalowy sterowany przez komputer, odwzorowując zaprogramowany kształt elementu. Zwykle wykonuje się na nich wycinanie laserem 2D, ale niektóre modele głowic pozwalają na elastyczność w ustawieniu kąta pod jakim promień lasera pada na powierzchnię - krawędzie blach mogą być fazowane. 

Wycinanie laserowe rur i profili możliwe jest albo przez zastosowanie obrotnika albo wycinarki laserowej 3D. Obrotnik to urządzenie które obraca rurę lub profil w sposób zsynchronizowany z pracą głowicy laserowej. Umożliwia cięcie laserem rur i profili (także ze stali nierdzewnej i aluminium), pozwala na uzyskanie kształtów przenikań, krawędzie mogą być również fazowane. Obrotnik może być stosowany w wycinarkach dedykowanych do rur i profili lub jako dodatkowy element obok płaskiego stołu, rozszerzając zastosowania klasycznej wycinarki do blach.

Wycinarki laserowe 3D to maszyny w których głowica laserowa może poruszać się w wielu osiach, umożliwiając cięcie wszystkich trójwymiarowych elementów. Cięcie laserowe 3D to nie tylko cięcie blach, rur i profili ale wykorzystywane jest do cięcia elementów giętych lub tłoczonych z blach, elementów z giętych rur i profili, części maszyn i konstrukcji. Dzięki wysokiej mobilności głowicy niemal wszystkie powierzchnie elementu mogą być poddane cięciu w jednym zamocowaniu, kilka operacji może być wykonanych w jednym cyklu. 

Technologia laserowa oferuje kilka różnych źródeł generujących promień lasera, które można wykorzystać w zależności od: zastosowania, grubości jaką ma materiał, jego rodzaju, tego jak szybkie ma być cięcie itp. Najpopularniejsze rodzaje to: 

Laser CO2 - klasyczna, najstarsza konstrukcja, źródłem światła jest jarzenie gazu, wiązka przenoszona jest do głowicy za pomocą optycznego systemu soczewek i zwierciadeł. Stosowany w cięciu i grawerowaniu.

Laser światłowodowy (Fiber) opiera się na połączonych ze sobą diodach półprzewodnikowych tworzących strumień laserowy, który przenoszony jest do głowicy za pomocą giętkiego włókna światłowodowego. Charakteryzuje się wysoką sprawnością i doskonałą jakością wiązki. Długość uzyskanej fali światła jest dziesięciokrotnie mniejsza w porównaniu do tej jaką wytwarza laser CO2. Dzięki większej koncentracji energii, obróbka laserem może być zastosowana do materiałów refleksyjnych, nieosiągalnych dla tradycyjnych urządzeń.

Cięcie laserem - zalety

Metoda cięcia laserem ma wiele zalet, między innymi:

Dużą prędkość cięcia, łatwość przygotowania i wdrożenia obróbki konkretnych elementów. 

Wysoką jakość i precyzję cięcia, obrabiane krawędzie są równe, dzięki czemu nie ma potrzeby dodatkowej obróbki. 

Powstaje wąska szczelina cięcia, więc minimalizujemy ilość materiału która jest marnowana.  

Obróbka laserem ma małą strefę wpływu ciepła, powoduje minimalne deformacje obrabianego materiału.

Obróbka cięcia laserem może być stosowana dla szerokiego zakresu materiałów.

Cięcie laserem - wady

Do najważniejszych wad tego rodzaju cięcia należy zaliczyć ograniczenie wynikające z grubości ciętej blachy. Można ciąć stal o grubości do około 30 mm.  Im grubszy element poddawany jest procesowi tym występują większe problemy z zachowaniem precyzji cięcia. 

Wysokie koszty zakupu, eksploatacji, konserwacji oraz ewentualnej naprawy sprzętu do cięcia laserowego. 

Niezbędne do prawidłowej obsługi całego procesu są wysokie kwalifikacje i uprawnienia, które posiadać może jedynie doświadczona i wykształcona kadra inżynierska. 

Koszty związane z kursami i szkoleniami, które odbyć muszą pracownicy obsługujący maszyny oraz odpowiedzialni za kontrolowanie całego procesu. 

Usługa cięcie laserowe blach / cięcie laserowe rur i profili

Nasza wyszukiwarka pozwala na odnalezienie oferty usług cięcia laserowego, dostosowanego do dokładnie określonych parametrów. Nie musisz kupować drogiego sprzętu by cieszyć się zaletami cięcia laserowego. Szukaj z nami firmy, która spełni Twoje oczekiwania, wykona precyzyjne cięcie laserem, zaoferuje atrakcyjne ceny, dogodną lokalizację i termin realizacji. Zapraszamy do MetalTop!